LA MARINA PLAZA

Mezquida Denia plagas mosquitos ingeniería
VOLEM EL TREN
Publicat: dimecres, 1 març, 2017

Programació de les Falles de Dénia 2017

Les Falles de Dénia 2017 ja estan en marxa, amb un total d’onze comissions falleres que planten planten els seus monuments. Les festes comencen amb la “plantà” i la pólvora que, en totes les seues espectaculars demostracions, adquireixen un protagonisme principal. Cercaviles, “mascletaes” , música, menjars i sopars populars, focs artificials… protagonitzen un programa que ompli el carrer de festa.

Programa Complet

Del 18 de febrer al 4 de març

Exposició del Ninot 2017 al Centre d’Art l’Estació

Dissabte, 25 de febrer

19 hores: Gala Fallera Infantil amb el lliurament de recompenses de la Junta Local Fallera i Junta Central Fallera. En acabar, hi haurà un berenar per a tots els xiquets assistents a l’acte.

Lloc: Centre Social.

Diumenge, 26 de febrer

09.15 hores: Concentració dels càrrecs fallers 2017 i dels participants en els bans de cada districte en la plaça de l’Ajuntament.

09.45 hores: Bans fallers per les diverses demarcacions falleres amb l’ordre següent:

  • Falla Les Roques
  • Falla Darrere del castell
  • Falla Campaments
  • Falla Oeste
  • Falla Camp Roig
  • Falla París Pedrera
  • Falla Saladar
  • Falla Diana
  • Falla Port Rotes
  • Falla Baix la Mar
  • Falla Centro

13.30 hores: Des dels balcons de l’Ajuntament de Dénia, amb la presència del senyor alcalde, Junta Local Fallera i Corts d’Honor, CRIDA 2017 a càrrec de les Falleres Majors de Dénia, Inés Alacreu Roselló i Mar Cabrera Ramis. Tot seguit, des d’aquests balcons, tindrà lloc el PREGÓ a càrrec de…..

17 hores: Visita de cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera a la Residència de Santa Llúcia.

Dimarts, 28 de febrer

19 hores: Inauguració dels diferents casals fallers.

19.30 hores: Visita del jurat qualificador als casals que participen en el premi de casals engalanats.

Dimecres, 1 de març

19.45 hores: Concentració de les comissions falleres, Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera en l’avinguda del Montgó.

20 hores: Visita de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor, Junta Local Fallera i comissions falleres als casals de les falles Camp Roig, París Pedrera, Saladar, Diana, Port Rotes i Baix la Mar.

Dijous, 2 de març

19.45 hores: Concentració de les comissions falleres, Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera en la Glorieta del País Valencià (Quatre Cantons).

20 hores: Visita de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor, Junta Local Fallera i comissions falleres als casals de les falles Centro, Les Roques, Darrere del Castell, Campaments i Oeste.

Dissabte, 4 de març

21.30 hores: Sopar de germanor i lliurament dels premis següents:

  • Premis a les millors presentacions falleres
  • Premis a les millors presentacions falleres infantils
  • Premis als millors aparadors infantil i gran
  • Premi al millor ban faller
  • Premi al millor casal engalanat
  • Premis als millors mantenidors infantil i major.
  • Premi al millor presentador infantil.
  • Premis als millors presentadors.
  • Premis dels Jocs Fallers.

Lloc: Carpa Torrecremada.

Diumenge, 5 de març

11 hores: Bandera de la Falla Oeste.

Recollida de les comissions en l’ordre següent:

  • Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera
  • Falla Les Roques
  • Falla Darrere del Castell
  • Falla Campaments
  • Falla Camp Roig
  • Falla París Pedrera
  • Falla Saladar
  • Falla Diana
  • Falla Port Rotes
  • Falla Baix la Mar
  • Falla Centro

13.30 hores: Imposició de corbatins en l’estendard de la Falla Oeste.

14 hores: Mascletada a la plaça Valgamediós.

De l’1 al 14 de març

 14 hores: Tir de carcasses anunciadores.

Divendres, 10 de març: “Plantà” oficial de les Falles de Dénia 2017

8 hores: “Plantà” oficial dels monuments fallers en els diferents districtes de la ciutat.

Diumenge, 12 de març

12.00 hores: Concert de l’Agrupació Artística Musical de Dénia organitzat per la Falla Saladar.

Lloc: Encreuament del Carrer Diana amb el Passeig del Saladar.

Dimarts, 14 de març

20 hores: Primera Nit d’Albades a les Falleres Majors de Dénia i a les Falleres Majors de les comissions falleres de la ciutat, amb l’ordre següent:

  • Falleres Majors de Dénia
  • Falla Les Roques
  • Falla Baix la Mar
  • Falla Darrere del Castell
  • Falla Campaments
  • Falla Oeste

Dimecres, 15 de març

8 hores: “Plantà” dels monuments fallers en els diferents districtes de la ciutat.

10 hores: Esmorzar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers.

14 hores: Tir de carcasses anunciadores i dinar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers.

20 hores: Segona Nit d’Albades a les Falleres Majors de Dénia i a les Falleres Majors de les comissions falleres de la ciutat, amb l’ordre següent:

  • Falla Camp Roig
  • Falla París-Pedrera
  • Falla Saladar
  • Falla Diana
  • Falla Port Rotes
  • Falla Centro

21 hores: Sopar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers.

Dijous, 16 de març

8 hores: “Plantà” dels monuments fallers en els diferents districtes de la ciutat.

10 hores: Esmorzar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers.

14 hores: Tir de carcasses anunciadores i dinar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers

17.00 hores: “Dansà” en la plaça del Consell.

19.30 hores: Visita de cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera a tots els districtes fallers amb l’ordre següent:

  • Falla Les Roques
  • Falla Baix la Mar
  • Falla Darrere del Castell
  • Falla Campaments
  • Falla Oeste
  • Falla Camp Roig
  • Falla París-Pedrera
  • Falla Saladar
  • Falla Diana
  • Falla Port Rotes
  • Falla Centro

21 hores: Sopar del dia de la “plantà” en tots els districtes fallers.

23.30 hores: Plantà “al tomb” de la falla de la Junta Local Fallera en la plaça del Consell. En el transcurs, s’oferirà xocolate, bunyols i coca maria per a tots els visitants.

Divendres, 17 de març

7 hores: “Despertà” en tots els districtes fallers.

8.30 hores: Visita del jurat qualificador a les diferents falles.

Recollida de falleres i cercaviles en tots els districtes fallers.

9 hores: Visita dels jurats de la resta de premis fallers.

09.30 hores: Concentració de totes les comissions falleres a la plaça de l’Ajuntament.

10 hores: Acte d’homenatge a les Falleres Majors de Dénia i a les Falleres Majors de Les Roques, Baix la Mar, Darrere del Castell, Campaments i Oeste.

13 hores: Lliurament de premis de les falles infantils 2017.

  • Premis de la secció primera infantil.
  • Premi Enginy i Gràcia secció primera infantil
  • Premis de la secció especial infantil.
  • Premi Enginy i Gràcia secció especial infantil
  • Banderí a la millor Falla Infantil de Dénia
  • Banderí a la millor Falla Infantil de Dénia
  • Premi a la Millor Pintura de falla infantil
  • Premi Pepe Simó al ninot indultat infantil

14 hores: Mascletades en els diferents districtes fallers.

18 hores: Visita de cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor i Junta Local Fallera a la Llar del Jubilat i al 1r i 2n Grup de Mariners.

21 hores: Lliurament de premis de les falles grans 2017.

  • Premis de la secció primera.
  • Premi Enginy i Gràcia secció primera
  • Premis de la secció especial.
  • Premi Enginy i Gràcia secció especial,
  • Banderí a la millor Falla de Dénia
  • Banderí a la millor Falla de Dénia

Altres premis:

  • Premi a la Millor Pintura de falla
  • Premi Pepe Simó al ninot indultat
  • Premi a la Promoció del valencià
  • Premi a la millor Crítica Turística
  • Premi a la millor Crítica mediambiental i gestió de residus
  • Premi Luis Francisco Carrió a la millor Crítica Local
  • Premi José Vicente Negre a l’Activitat Fallera
  • Premi al Risc
  • Premi a l’Ornamentació
  • Premi al millor llibre de Falla
  • Premi al millor carrer engalanat

23 hores: Revetles en els diferents districtes fallers.

Dissabte, 18 de març

7 hores: “Despertà” en tots els districtes fallers.

9 hores: Recollida de fallers i cercaviles en tots els districtes fallers

10 hores: Concentració de totes les comissions falleres a la plaça de l’Ajuntament.

 10.30 hores: Acte d’homenatge a les Falleres Majors de Camp Roig, París Pedrera, Saladar, Diana, Port Rotes i Centro.

14 hores: Mascletades en els diferents districtes fallers.

17 hores: Visita de cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d’Honor, Junta Local Fallera i Regidora de Festes a les falles guanyadores i als carrers engalanats.

19 hores: Entrada de Bandes de les diferents comissions falleres i Junta Local Fallera de Dénia. Itinerari: Carrer de Marqués de Campo, Carrer Diana i plaça del Consell.

20.30 hores: Mascletada en….

23 hores: Revetles en els diferents districtes fallers.

Diumenge, 19 de març. Dia de Sant Josep

 7 hores: “Despertà” en tots els districtes fallers.

10 hores: Cercaviles en tots els districtes fallers.

11 hores: Missa en honor a Sant Josep a l’església de l’Assumpció.

11.30 hores: Ofrena de flors a la Mare de Déu dels Desemparats.

Itinerari: carrer Marqués de Campo, carrer Diana, carrer Magallanes i plaça del Convent.

14.30 hores: Mascletades en els diferents districtes fallers.

17 hores: Cercaviles en tots els districtes fallers.

19 hores: Recepció dels nous presidents per a l’exercici 2017-2018 als baixos de l’Ajuntament.

Cremà de les Falles

21 hores: Cremà de la falla de la Junta Local Fallera.

Falles infantils de la secció primera:

21 hores: Cremà de totes les falles infantils excepte la del primer premi. Al mateix temps es cremaran les falles del 1r i 2n Grup de Mariners.

21.30 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora del 1r premi.

Falles infantils de la secció especial:

22 hores: Cremà de totes les falles infantils excepte la del primer premi.

 22.30 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora del 1r premi.

Falles de la secció primera:

00.15 hores: Cremà de les falles guanyadores del 7é i 6é premi.

00.45 hores: Cremà de les falles guanyadores del 5é i 4t premi.

01.15 hores: Cremà de les falles guanyadores del 3r i 2n premi.

01.45 hores: Cremà de la falla guanyadora del 1r premi.

Falles de la secció especial:

02.00 hores: Cremà de les falles guanyadores del 4t i 3r premi.

02.45 hores: Cremà de la falla guanyadora del 2n premi.

 03.00 hores: Cremà de la falla guanyadora del 1r premi.

Els horaris de la cremà són aproximats. Es prega al públic que respecte les normes i regles que establisquen tant el cos de bombers com Protecció Civil de Dénia.

Les falles de Dénia i Junta Local Fallera agraeixen a l’Ajuntament de Dénia, Forces de Seguretat, Bombers, Protecció Civil, Creu Roja, voluntariat i les entitats públiques i privades la seua col·laboració en l’engrandiment de la festa fallera en la nostra ciutat.

 La Junta Local Fallera de Dénia es reserva el dret de realitzar qualsevol canvi en el programa de Falles 2017 per circumstàncies imprevisibles que puguen sorgir, relacionades o no amb la festa fallera.

Classificat:
Contingut patrocinat

Pin It on Pinterest

La Marina Plaça. Noticies. Diari de la Marina Alta.